Club Members Race Results and Reports
 

Members are encouraged to send in their race reports and photos via e-mail to results@hornsbytriclub.org.au

Race Reports:
- Charles Coville - Ironman World Championships 2009
- Charles Coville - 2008/9 Season incl. Ironman Australia
- Kelly Mapleston's Team - XPD Adventure Race 2008
- Andrew Stone - 70.3 World Championships 2007
- Martin Lord - Port Macquarie Half Ironman 2007
- Charles Coville - Ironman World Championships 2007
- Andrew Stone - Ironman WA 2005
- Dirk Lievert - Port Macquarie Half Ironman 2005


Canberra Half Ironman (changed to Duathlon) - 12th December 2010

Competitor Time Place Category Place Run Bike Run
James Rosborough 4:15:18 96 22nd/148 15:50 2:15:59 1:43:29
Rose Waterhouse 4:32:11 225 5th/39 16:30 2:33:19 1:42:21
Dane Jennings 4:40:34 297 64th/148 17:09 2:30:49 1:52:35
Rod Clark 4:55:15 459 86th/141 18:22 2:42:47 1:54:05

 

Wollongong Triathlon Festival - 4th - 5th December 2010

Race Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Sprint Phillip Hoare 1:15:02 157 18th/39 19:29 224 28 32:18 139 16 23:14 144 12
Sprint Kahn Brevig 1:15:38 166 38th/69 18:15 185 39 33:03 154 36 24:20 177 44

 

Ironman Western Australia, Busselton - 5th December 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place T1 Time Bike Bike Place Bike Cat Place T2 Time Run Run Place Run Cat Place
Martin Lord 10:25:06 237/1210 8th/76 1:06:44 469 28 9:35 5:26:10 357 17 3:35 3:38:59 148 7

 

3 Points Challenge - 4th December 2010

Competitor Time Place Category Place
John Boakes 54:06 118 24

 

Sydney Triathlon Series, Race 1 - 28th November 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
James Rosborough 1:03:30 49 9th/67 12:53 246 42 32:25 24 6 18:11 31 8

 

Hills Tri Series, Race 1 - 27th November 2010

Competitor Time Gender Place Swim Swim Gen Place Bike Bike Gen Place Run Run Gen Place
Dane Jennings 1:14:42 18th/80 14:22 14 37:20 23 23:00 39
Nev Bradshaw 1:15:11 23rd/80 15:59 35 36:18 14 22:54 38
Rose Waterhouse 1:15:13 2nd/31 15:58 14 38:36 3 20:39 1
Ann Swinney 1:24:15 14th/31 16:57 17 43:27 19 23:51 8
Lisa Healey 1:26:31 16th/31 18:14 22 42:54 17 25:23 10

 

Huskisson Triathlon Festival 1 - 21st November 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Michael Duncan 2:33:43 123 8th/12 21:46 103 6 1:09:52 63 5 58:49 217 11
Falko Thiele 2:37:49 150 19th/39 21:50 105 8 1:16:24 154 23 56:03 189 27

 

Nepean Triathlon Weekend - 13th - 14th November 2010

Race Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Nepean Triathlon Martin Lord 1:50:17 86 1st/39 18:55 263 7 51:35 140 2 39:46 54 2
Nepean Triathlon Steve Lennox 2:06:38 299 3rd/17 20:21 377 4 56:41 341 5 49:34 293 4
Nepean Triathlon Falko Thiele 2:09:11 339 48th/89 17:36 155 15 56:02 320 50 55:32 457 59
Nepean Triathlon Sarah Roosink 2:13:57 424 16th/40 19:17 288 10 1:02:19 551 22 52:20 369 16
Nepean Triathlon Lisa Healey 2:14:10 428 8th/28 22:59 543 15 59:02 437 6 52:07 364 5
Nepean Triathlon Michael McGeachie 2:14:45 434 72nd/114 20:42 408 65 59:17 449 80 54:45 438 73
Nepean Triathlon Michael Duncan DNF - - 18:01 - - - - - - - -
Enticer 3 Sam Crisafulli 30:36 3 1st/25 4:07 19 2 16:55 2 1 9:32 5 1
Enticer 3 Sarah Crisafulli 40:52 62 7th/12 4:58 54 9 22:06 65 6 13:47 88 8

 

NSTC Transition Training Session - 6th November 2010

Competitor Time Place Swim Bike Run
Rose Waterhouse 55:44 13th/19 8:57 26:48 19:59
Lisa Healey 59:26 15th/19 8:50 30:30 20:06
Dane Jennings 1:00:01 16th/19 8:56 28:43 22:22

 

Port Macquarie Half Ironman - 31st October 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Brad Eastwood 4:27:57 11 3rd/167 26:57 35 6 2:27:56 8 3 1:33:03 34 9
Sam Crisafulli 4:54:44 94 10th/117 30:01 117 14 2:45:10 153 15 1:39:32 91 10
Martin Lord 5:01:02 135 3rd/38 32:41 263 5 2:49:37 217 5 1:38:43 82 2
James Rosborough 5:13:05 210 55th/167 37:29 564 121 2:38:01 66 17 1:57:34 331 80
Marion Pyrlik 5:30:42 328 5th/30 31:02 179 1 2:59:21 369 4 2:00:18 377 10
Jodi Gallagher 5:34:41 359 6th/30 35:46 474 10 3:07:10 474 7 1:51:43 242 6
Steve Hume DNF - - 29:29 - - 2:40:58 - - DNF - -
Vidette Gorvin-White DNF - - 50:08 802 28 DNF - - - - -
Team Ne-Voo
Nev Bradshaw & Lisa Healey
5:39:22 34 14th/44 33:53 37 12 2:59:20 27 12 2:06:08 64 32

 

Sri Chinmoy Classic Triathlon - 31st October 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Michael Duncan 2:29:45 20 5th/17 26:54 28 7 1:10:52 10 3 51:59 58 11
Falko Thiele 2:41:37 41 9th/17 26:25 25 5 1:22:18 45 11 52:54 61 12
Kahn Brevig 3:40:06 84 16th/17 36:15 79 15 2:04:46 86 16 59:05 75 16

 

TriNSW All Womens Festival - 31st October 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Sarah Roosink 1:17:21 18 5th/38 11:11 18 5 42:05 38 14 24:04 10 2

 

Noosa Triathlon - 31st October 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Ann Swinney 2:47:42 1879 67th/159 32:05 1961 79 1:23:12 2083 71 52:24 1566 52

 

State Junior Series, Round 2 (Gunnedah) - 24th October 2010

Event Competitor Time Place
10-11 Boys Josh Phillips 12:28 2nd/6
Pro Tour Boys Jarrod Haldenby 1:05:23 11th/13
12-13 Girls Hannah Haldenby 32:49 3rd/7

 

State Junior Series, Round 1 (Time Trials) (Gunnedah) - 23rd October 2010

Event Competitor Cumulative Time Place Swim Time Cycle Time Run Time
10-11 Boys Josh Phillips 17:32 2 3:28 10:44 3:20
Pro Tour Boys Jarrod Haldenby 1:05:53 11 14:14 33:56 17:43
12-13 Girls Hannah Haldenby 33:56 5 5:10 20:38 8:08

 

Tre-X Series, Sydney Round - 23rd October 2010

Race Competitor Time Place Cat Place
Long Course Rod Clark 1:59:55 27 8th/11

 

SAN Fun Run - 17th October 2010

Race Competitor Gun Time Place Gender Place Category Place
10k Jarrod Haldenby 37:10 4 4 1
10k Steve Lennnox 48:22 88 75 5
10k Adrian Stark 48:46 93 78 5
10k Sarah Roosink 49:01 98 17 6
10k Hannah Haldenby 50:16 114 20 3
10k Falko Thiele 50:42 120 99 32
10k Matt Sherlock 51:06 126 104 42
5k Shana Lennox 28:28 209 97 11

 

Maitland Triathlon - 10th October 2010

Race Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Cat Pl Bike Bike Cat Pl Run Run Cat Pl
Mid Dist Martin Lord 2:53:25 26 1st/9 28:51 4 1:35:27 1 49:07 1
Club Dist Tri Michael Duncan 1:56:43 50 6th/14 19:51 9 50:56 4 45:56 7
Club Dist Tri Steve Lennox 2:01:17 68 2nd/4 19:57 3 56:57 3 44:23 1
Club Dist Tri Falko Thiele 2:04:07 81 12th/18 19:01 4 57:09 14 47:57 12

 

Gold Coast Half Ironman - 3rd October 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Brad Eastwood 4:17:52 19 17th/48 27:13 63 21 2:23:13 14 12 1:27:25 40 17

 

Forster Triathlon Festival - 19th September 2010

Race Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Olympic Sam Crisafulli 2:16:03 47 5th/53 26:16 78 11 1:11:26 83 12 38:21 18 2
Olympic Michael Duncan 2:32:55 139 8th/20 28:41 138 8 1:11:46 90 5 52:26 212 11
Sprint Sarah Crisafulli 1:34:51 111 10th/10 19:26 105 10 47:50 107 9 27:34 97 8

 

Blackmores Sydney Running Festival - 19th September 2010

Race Competitor Gun Time Net Time Place Gender Place Category Place
Marathon John Binfield 2:38:34 2:38:34 12 12 8
Marathon Dave Gallagher 3:22:45 3:22:13 327 298 44
Marathon Jodi Gallagher 3:34:00 3:29:44 502 56 10
Marathon Jackie Watts 4:00:39 3:56:23 1304 234 22
Marathon Steve Hume 2:52:02 2:51:49 30 28 1
Marathon Cath Hume 5:06:59 5:04:22 2644 690 64
Half Marathon Martin Lord 1:21:32 1:21:14 51 46 4
Half Marathon Phillip Hoare 1:49:22 1:48:03 2393 1888 149
Half Marathon Sarah Roosink 2:03:57 1:49:32 2651 595 126
Half Marathon Adrian Stark 1:57:20 1:49:43 2683 2077 346
Half Marathon Michael McGeachie 1:57:10 1:51:11 2944 2231 481
Half Marathon Joanna Zdziarska 2:29:55 2:14:39 6164 2459 506
Bridge Run - 9k Steve Lennox 39:52 - 598 516 21
Bridge Run - 9k Shana Lennox 48:25 - 3573 1178 47
Family Fun Run - 4k Niclas Thiele 32:36 - 1659 836 -
Family Fun Run - 4k Franziska Thiele 32:37 - 1662 826 -
Family Fun Run - 4k Falko Thiele 32:37 - 1663 837 -

 

Capricorn Half Ironman, Yeppoon - 15th August 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Bike Run
Brad Eastwood 4:26:06 18 9/20 34:07 2:21:17 1:30:41
James Rosborough 5:05:29 152 30/88 41:42 2:41:50 1:41:55
Marion Pyrlik 5:16:20 204 9/12 39:56 2:45:50 1:50:31

 

Sydney Duathlon Series, Race 3 - 15th August 2010

Competitor Time Place Run 1 Run 1 Place Cycle Cycle Place Run 2 Run 2 Place
Martin Lord 56:00 26 11:21 25 32:28 22 12:11 17

 

Go Natural Multisport, Akuna Bay/Apple Tree Bay - 14th August 2010

Race Competitor Time Place Category Place Cycle Paddle Run
Solo Stewart Gemmell 3:19:00 11 5 57:55 1:06:21 1:14:44
Solo Jon Sharp 4:29:36 84 33 1:09:40 1:36:03 1:43:51
Pairs John Boakes & Craig Elgie 4:12:08 11 3 1:05:31 1:19:24 1:47:11
Relay Martin Lord, Michael O'Keeffe & Paul Ansell 3:32:56 7 2 58:15 1:08:44 1:25:56

 

City 2 Surf - 8th August 2010

Competitor Gun Time Net Time Place Gender Place Category Place
John Binfield 46:44 46:38 38 38 15
Steve Hume 52:50 52:41 271 255 37
Martin Lord 54:09 53:56 389 366 16
James Rosborough 58:12 55:56 632 598 250
Ann Swinney 1:13:14 1:10:56 8459 1147 462
Chris Curran 1:13:50 1:12:14 9740 8289 83
Adrian Stark 1:14:27 1:13:05 10558 8916 2651
Lisa Healey 1:40:59 1:20:32 18425 4097 646
Phillip Hoare 3:48:12 2:53:03 64285 33172 5781

 

Antwerp Ironman 70.3 - 24th July 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place T1 T1 Place Bike Bike Place T2 T2 Place Run Run Place
Damien Phelan 4:55:31 443 77th/191 31:26 383 4:27 981 2:34:35 516 2:43 688 1:42:19 411

 

Sydney Duathlon Series, Race 2 - 18th July 2010

Competitor Time Place Run 1 Run 1 Place Cycle Cycle Place Run 2 Run 2 Place
Martin Lord 58:06 25 11:36 23 33:49 28 12:41 24

 

Gold Coast Marathon - 4th July 2010

Competitor Gun Time Net Time Place Gender Place Category Place
Michael McGeachie 4:27:52 4:26:40 3035 2235 516

 

SMH Half Marathon - 16th May 2010

Competitor Gun Time Net Time Place Category Place 1st 10k 2nd 10k Last 1.1k
Steve Hume 1:23:22 1:23:11 180 22 39:04 39:48 4:18
James Rosborough 1:37:54 1:33:20 840 164 45:21 43:17 4:42
Adrian Stark 1:54:05 1:48:36 3387 486 51:33 51:26 5:36
Michael McGeachie 1:58:16 1:56:16 4952 807 55:58 54:33 5:44
Cath Hume 1:58:36 1:56:52 5100 80 54:03 56:32 6:15
Jon Sharp 2:09:16 2:03:26 6404 664 59:05 1:06:21
Chris Curran 2:13:37 2:09:37 7215 83 59:13 1:03:07 7:16
Carolyn Fallowfield 2:35:04 2:29:32 8461 592 1:09:31 1:22:25

 

TriNSW Club Champs - 1st May 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
James Rosborough 1:43:36 119 19th/134 18:14 281 43 52:00 73 13 33:20 154 29
Sam Crisafulli 1:44:44 133 22nd/102 17:12 174 26 56:56 257 43 30:34 55 5
Phillip Hoare 1:54:43 333 51st/102 18:53 359 60 56:33 238 39 39:15 434 61
Steve Lennox 1:56:57 384 10th/32 19:35 409 7 59:34 357 11 37:46 373 9
Adrian Stark 1:57:06 387 22nd/27 17:16 179 16 59:01 338 21 40:48 510 22
Falko Thiele 1:59:47 431 64th/102 17:34 206 34 1:01:53 450 71 40:17 486 69
Ann Swinney 2:02:36 467 23rd/55 18:43 342 15 1:05:45 564 29 38:06 395 17

 

Hills Tri Club Series Race 4 - 17th April 2010

Race Competitor Time Place Swim Swim Place Bike Bike Place Run Run Place
Sprint - Long Sam Crisafulli 1:05:45 13th/98 11:46 11 33:59 29 20:00 7
Sprint - Long Dane Jennings 1:08:10 21st/98 12:49 26 32:31 13 22:50 41
Sprint - Long Damien Phelan 1:09:22 30th/98 14:04 49 33:56 28 21:22 20
Sprint - Long Ann Swinney 1:17:02 8th/27 14:21 11 38:46 11 23:55 6
Sprint - Long Kath Gambell 1:18:23 10th/27 15:31 18 40:12 14 22:41 4
Sprint - Long Peter Bell 1:21:01 80th/98 12:55 28 39:35 86 28:31 89
Sprint - Long Matt Gambell 1:22:43 86th/98 15:39 77 41:57 93 25:06 61
Sprint - Short Sarah Crisafulli 1:20:20 3rd/5 10:22 4 42:45 4 27:14 2

 

Ironman Australia Triathlon - 28th March 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Nathan Fallowfield 9:56:13 91 20th/188 1:10:11 511 88 5:22:58 163 30 3:33:04 54 11
John Binfield 9:58:04 98 23rd/188 1:00:40 540 94 5:33:25 247 52 3:23:57 28 7
Grant Davis 11:17:12 433 81st/188 59:48 473 84 5:54:38 513 97 4:22:44 444 80
Nev Bradshaw 11:57:13 690 30th/112 1:04:22 726 38 6:21:00 844 53 4:31:50 548 23

 

Sparke Helmore NBN Triathlons - 21st March 2010

Race Competitor Time Place Category Place Swim Swim Cat Place Bike Bike Cat Place Run Run Cat Place
Olympic James Rosborough 2:15:35 50 6th/54 27:08 32 1:07:48 4 40:39 7
Olympic Emiel Temmerman 2:25:41 104 17th/54 22:37 9 1:15:44 22 47:20 25
Olympic Damien Phelan 2:32:21 152 15th/35 28:01 23 1:21:04 20 43:16 11
Olympic Adrian Stark 2:40:13 204 15th/16 25:06 15 1:20:19 15 54:48 15
Olympic Falko Thiele 2:58:16 298 31st/35 24:12 6 1:37:13 31 56:51 31
Diehards (Sprint) Ann Swinney 1:40:06 140 7th/34 14:46 9 53:31 12 31:49 13
Diehards (Sprint) Carolyn Fallowfield 2:16:59 270 33rd/34 17:44 22 1:10:42 35 48:33 34

 

Trishave Womens Triathlon Festival - 7th March 2010

Race Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Sprint Ann Swinney 1:11:36 34 7th/40 7:41 81 13 39:50 37 7 24:05 29 6
Sprint Kath Gambell 1:11:50 35 6th/29 7:32 69 18 41:33 69 10 22:44 19 4
Sprint Sarah Roosink 1:12:35 40 9th/40 6:35 23 3 41:41 72 17 24:18 31 7
Tri - A - Tri Cath Hume 31:47 66 16th/35 4:45 64 19 19:13 76 24 7:48 8 3
Tri - A - Tri Olivia Hume 31:48 67 29th/39 4:46 65 27 ? - - 27:02 108 39

 

Sydney Triathlon Series (Kurnell) Race 4 - 28th February 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Steve Hume 1:02:38 32 3rd/58 13:17 69 6 31:57 31 4 17:23 25 2
Emiel Temmerman 1:08:37 96 19th/75 12:53 51 6 35:18 119 22 20:25 149 25
James Rosborough 1:11:02 128 23rd/75 16:36 246 40 35:15 116 21 19:10 88 18
Michael McGeachie 1:16:51 216 38th/75 15:51 210 36 38:33 250 43 22:26 267 48

 

Australian Long Course Championships (Huskisson) - 21st February 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place T1 Bike Bike Place Bike Cat Place T2 Run Run Place Run Cat Place
Steve Hume 4:11:08 43 3rd/91 30:12 119 9 1:19 2:14:34 63 3 1:27 1:23:35 44 4
John Binfield 4:17:46 68 22nd/43 34:21 353 63 1:09 2:19:46 118 31 1:42 1:20:46 26 8
Nathan Fallowfield 4:25:14 90 26th/104 35:01 390 68 1:59 2:24:41 215 48 2:10 1:21:21 29 11
Nev Bradshaw 4:47:30 255 6th/44 34:13 345 13 1:21 2:27:55 267 5 2:03 1:41:55 255 9
Dirk Lievert 4:56:31 312 76th/154 29:06 87 15 1:12 2:24:27 212 58 1:51 1:59:52 486 101
Emiel Temmerman 4:58:15 325 80th/154 29:03 83 12 1:00 2:44:03 529 125 1:39 1:42:28 269 62
Jodi Gallagher 4:58:44 331 6th/28 35:52 438 11 1:25 2:37:18 448 9 1:52 1:42:15 261 9
Sam Crisafulli 5:15:35 444 60th/91 31:57 204 20 1:14 2:38:42 478 68 2:02 2:01:38 499 64

 

Jervis Bay Sprint - 20th February 2010

Competitor Time Place Category Place Swim Swim Place Swim Cat Place T1 Bike Bike Place Bike Cat Place T2 Run Run Place Run Cat Place
Dane Jennings 1:13:58 123 27th/87 14:09 243 38 1:18 34:31 91 27 1:35 22:24 163 28
Ann Swinney 1:21:05 282 12th/70 15:03 331 22 1:30 39:14 325 16 2:03 23:15 215 4
Sarah Crisafulli 1:33:14 555 19th/22 15:24 372 19 2:08 46:21 626 21 1:46 27:33 508 18
Carolyn Fallowfield 1:41:40 644 56th/70 16:30 485 44 3:12 46:58 635 54 3:19 31:38 627 52

 

Jervis Bay 5km Fun Run - 20th February 2010

Competitor Time Place Cat Place
Elly Gallagher 22:32 19 2nd/19
Jemma Gallagher 24:57 31 1st/12
Cath Hume 29:34 65 3rd/14
Alistair Hume 32:48 89 12th/13
Olivia Hume 33:08 93 11th/19
Steve Hume 33:08 94 8th/11

 

The Big Swim (Palm Beach to Whale Beach) - 31st January 2010

Competitor Time Place Cat Place
Emiel Temmerman 44:55 418 82
Sam Crisafulli 49:28 881 106
Andrew Good 49:47 915 113
Nathan Fallowfield 57:02 1455 161
Carolyn Fallowfield 57:33 1490 59

 

Australia Day Illawarra Aquathon - 26th January 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Laurel Cavenagh 56:10 246 21st/45 18:48 120 10 37:21 331 32

 

Canberra Capital National Triathlon - 24th January 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Emiel Temmerman 2:16:05 112 22nd/43 25:27 76 11 1:05:26 126 25 45:11 158 28

 

Sydney Triathlon Series (Kurnell), Race 2 - 17th January 2010

Competitor Time Place Cat Place Swim Swim Place Swim Cat Place Bike Bike Place Bike Cat Place Run Run Place Run Cat Place
Jarrod Haldenby 1:03:41 51 4th/12 12:34 60 5 32:43 60 1 18:24 57 4
Steve Hume 1:04:24 55 4th/56 13:16 88 5 ? ? ? 51:07 538 55
Emiel Temmerman 1:06:40 88 18th/80 12:30 58 6 34:21 113 24 19:49 113 19
James Rosborough 1:10:46 152 27th/80 16:35 310 44 35:00 126 25 19:10 82 13
Phillip Hoare 1:13:11 188 24th/56 16:54 327 35 35:28 152 20 20:48 171 13
Sarah Lloyd 1:16:26 247 4th/12 14:07 131 3 39:44 317 3 22:35 276 5
Michael McGeachie 1:17:03 259 43rd/80 15:32 234 37 38:38 267 51 22:52 287 41
Elissa Commins 1:24:44 418 25th/38 17:22 363 22 40:30 351 22 26:52 467 32
Martin Lord DNF 15:24 DNF

 

Hills Tri Club Series Race 3 - 16th January 2010

Race Competitor Time Place Swim Swim Place Bike Bike Place Run Run Place
Sprint Sam Crisafulli 1:07:05 8th/64 12:49 18 35:02 17 19:15 8
Sprint Dane Jennings 1:10:38 20th/64 13:23 23 34:00 14 23:15 20
Sprint Nev Bradshaw 1:11:12 23rd/64 14:45 35 35:11 29 21:16 23
Sprint Ann Swinney 1:21:25 16th/23 15:15 15 41:16 18 24:54 15

 

Archives


Results and race reports from more than 12 months ago are available
here.

[Top of Page]